O nás

Jmenuji se Aleš Pertl a přírodním stavitelstvím se zabývám od roku 2012. Tenkrát, asi po pěti letech, mě sedavé zaměstnání u počítače přestalo bavit a tak jsem opustil projekční kancelář a šel do hor.Toho roku jsem se toulal mimo jiné i s kamarádem Lubem, stádem koz a psem po hřebenech Beskyd a Bílých Karpat. Společně jsme doputovali až do ekovesnice za Petrem Skořepou, kde jsem se na pár let zdržel a učil se přírodní stavitelství. Tímto bych chtěl za vše poděkovat.

koláž white brown

 Postupně jsem nabíral zkušenosti i na jiných místech Čech a Slovenska. Pomáhám lektorovat na praktických seminářích přírodního stavitelství. Kromě osvěty a workshopů „jak stavět z přírodních materiálů“, pracuji i přímo na stavbách.

koláž oprav 2

Osvětu a školení provádíme nejčastěji v rámci občanského sdružení Ekovesnice. Hrubé stavby nebo stavby na klíč realizujeme například firmou Domus Naturalis s.r.o. Pro návrhy nebo kompletní projektovou dokumentaci doporučujeme architekty zabývající se výhradně přírodním stavitelstvím, se kterými máme dobré zkušenosti.
uvod-2